Aktuality

Novinky ( ostatní info ZO informuje ) a akce v naší obci.

Řepická hospoda přerušuje provoz (prozatím) do 3. 11. 2020. 

POZOR POZOR AKCE JÍZDA ZRUČNOSTI A TECHMÁNIE SE RUŠÍ

Firma Čevak bude dnes opět navážet vodu do prostoru vodárny a nebude tedy poskytnuta cisterna na návsi, kdo by chtěl pitnou vodu na osobní potřebu, tak je možno si dojet na základnu Dřep, kde si ji můžete natočit. Voda je zkoušena a pitná.              Děkujeme

PITNÁ VODA

Z důvodu poruchy na Jihočeském vodárenském systému, který zásobuje Řepici pitnou vodou z Římova, nepoteče do odstranění závady voda. Firma Čevak v současné době naváží do vodojemu vodu pomocí cisteren. Prosíme o shovívavost. 

                                                                                                 Děkuji, starostka obce 

Všechny akce mohou být z důvodu současné situace přeloženy či zrušeny, sledujte aktuální info na našich stránkách

Babča bál

Hodnocení dětského dne

DĚTSKÝ DEN 2020

Kontejner

KONKURZ NA ŘEDITELKU MŠ V ŘEPICI

Sázení stromků zrušeno

7. dubna 2020 - Vlajka pro hrdiny - Den světového zdraví - k tomuto datu jsme se rozhodli zapojit do projektu vzdát hold hrdinům dnešních dní..., proto visí vlajka na OÚ

Jak nakládat s odpady v době koronavirové pandemie

Výluka ČD

AKTUÁLNĚ - nové nařízení vlády, doprava v Jihočeském kraji a vyjádření Čevaku - 24. 3. 2020

Úřad práce informuje...viz přiložený soubor

Hodiny pro veřejnost jsou na OÚ Řepice - pondělí a středa od 9:00 do 12:00 hod.

Nové mimořádné opatření vlády ČR a zápis z mimořádného zastupitelstva obce Řepice ( 16. 3. 2020 - 7:00 hod. )

Uzavření polikliniky ve Strakonicích

Přednáška 12. 3. 2020 dnes odpadá - mimořádné nařízení vlády 

Akce pořádané v Řepici se z důvodu nového mimořádného nařízení vlády odkládají . Akce se budou konat po zrušení mimořádného opatření.

- prestižní předávání Oscarů za rok 2020

POZOR,POZOR - čtvrteční přednáška z důvodu nemoci p. Šobra odpadá - 13.2.2020

5. 12. - pekelná show, stovky uplakaných očí a následně odměněných dětí, to bylo PEKLO v Řepici...děkuje pekelníci

Na Štědrý den s koledou

ZOO DISCO PLES se ruší.

Včera 1. 12. 2018 proběhlo tradiční zahájení adventního času. Na našem malém trhu v Řepici byly k zakoupení velice krásné výrobky. Celé odpoledne podmalovalo vystoupení našich dítek z MŠ a vánoční zpěv žáků ZŠ Dukelská.

PEKLO.....

Zahájení adventu

Nákupní akce Ikea

V sobotu 19. 10. 2019 proběhla v Řepici vzpomínková akce k zahájení provozu multifunkčního sálu Ratejna. Celý kulturní program obsahoval mnoho úžasných vystoupení, kde nám řepické holky zahrály na keyboard a saxofon. Poté Š. Krejčová připravila sestřih videa, které dokumentovalo otevření Ratejny před deseti lety. Nato přišlo vystoupení Řepických babč, následovalo perfektní vystoupení v cloggingu, dvě "módn" dámy vystoupily se společným duetem a nakonec vše rozštípli ochotníci s jedinečným výkonem Jirky Kouby v minikomedii Zuby. Všem, kdo přišli, moc děkujeme a všem, kdo se podílel na přípravě, ještě víc.

Kontejner, kominík, revize

Karlobál

MŠ společenský ples

10 let Ratejny

     V sobotu proběhl 1. ročník Jízdy zručnosti aneb cykloodpoledne v Řepici. Prémierového ročníku se zúčastnilo 30 dětí, jak z Řepice tak z širokého okolí. Pro děti byla připravena 330 metrů dlouhá trasa, na které bylo nutné překonat 11 technických pasáží. Všechny zúčastněné děti, od školky po devátou třídu, ukázaly úžasné dovednosti a trasu zdolávaly bez sebemenších problémů. Na závěr si odnesly malý dárek v podobě cyklopláštěnky od hlavního sponzora BIKEFACTORY Strakonice, který na tuto akci tyto krásné přívěsky s těmito pláštěnkami nechal vyrobit. Děkujeme všem pořadatelům a účastníkům za příjemně strávené odpoledne a příští rok nashledanou.

Tradiční prodej všeho možného

1. ročník jízdy zručnosti

Pohádkový les, fenomén, který přesáhl "zdi" naší obce. Letos jsme opět přivítali mnoho dětí a jejich rodičů, kteří se velmi bavili při jednotlivých hereckých estrádách. Všem účinkujícím moc děkujeme.

         Pohádkový les 2019                                                                    

Řepická pouť

Divadlo Čestice

     Bezpečnost na internetu

1. 6. 2019 proběhl velice krásný a myslím si, že i zdařilý Den dětí. Olympijští bohové přinesli do Řepice slunce a sportovního ducha. Všechny děti soutěžily fair-play a svůj den si maximálně užily.

Pozvánka na Den otevřených úlů - sobota 1. 6 .2019 od 14 hodin DD Podskalí -  p. Linhart

Letní Blešák

Dětský den 2019

V sobotu proběhla velice úspěšná akce Blešák. Do Řepice se sjeli prodávající z celého širokého okolí a na trhu prodávali své zboží. Věhlas této akce je čím dále větší.

V rubrice Řepická videa jsou přidány nové archivní videosnímky, stojí za prohlédnutí...

Aprílová "babča" veselice

Sobotní průvod masek, jehož tradice sahá do dávných a dávných let , proběhl v příjemném a veselém duchu. Hodování a tance si masky užily hojně. Uvítali jsme i několik nových masek a pro příští roky si zdárně vychováváme novou generaci. 

Dětský BLEŠÁK

     Tradiční rej masek a zajímavých kostýmů, které na sobě měly naše nejmenší ratolesti, proběhl včera v řepické Ratejně. Za doprovodu manželů Zbíralových se bavilo přes sto různých masek. Akce proběhla ve velmi karnevalovém rytmu a všechny děti si ještě odnesly malý dárek. 

Maškarní průvod

Aktualizovaný seznam přednášek

     Řepická stopa - konečně jsou sněhové podmínky ideální a tak jsem vyšláp 11 km běžkařskou stopu. Začátek nad lihovarem, přímo rovně přes pole do lesa a jet a jet až ke kostelu v Radomyšli.

V sobotu 26. 1. 2019 proběhl 14. ročník prestižní ankety o nejlepší herecké, pěvecké, humorné a sportovní výkony Řepický Oskar. Sobotní podvečer proběhl v zábavné atmosféře, s krásnými scénkami z loňského roku.

Hasičský ples

Dětská maškarní veselice

Přednáškové turné v Řepici

Humanitární sbírka - Diakonie Broumov

      Letos se na nás opět obrátila Diakonie Broumov s prosbou o uspořádání humanitární sbírky. Věci je možné odevzdat na obecním úřadě v úředních hodinách a to od 7. ledna do 12. ledna 2019. Co je možné darovat: letní a zimní oblečení, lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, látky, funkční domácí potřeby (nádobí bílé i černé), přikrývky, polštáře a deky, hračky, školní potřeby, noviny, časopisy, knihy, nepoškozenou obuv, kabelky, tašky, batohy, peněženky. Co není možné darovat: ledničky, televize, počítače a jinou elektroniku, matrace, koberce - z ekologických důvodů; nábytek, jízdní kola a dětské kočárky - ty se transportem znehodnotí; znečištěný a vlhký textil. Věci je nutné zabalit do igelitových pytlů nebo krabic tak, aby se transportem nepoškodily.

Vánoční koncert Mladé dudácké muziky Strakonice, který proběhl dnes, v kostele sv. Máří Magdalény v Řepici, byl jedním z nejkrásnějších okamžiků předvánočního spěchu. 

Obecní ples obce Řepice

Novoroční pochod

Setkání s koledou

Dnes 16. 12 . 2018  jsme přivítali 7 nových " Řepičáčků"

V příjemné předvánoční atmosféře jsme si včera 12. 12. 2018  zazpívali krásné vánoční koledy. 

Prosíme všechny občany a přátele Řepice o staré fotografie naší obce. Naskenuje a vrátíme. Děkujeme.

Sobotní přehlídka tepláků dopadla na jedničku, celý večer probíhal jako v 80. letech. Prostě tesil je tesil.

     Molibundus, Martinus, Vousonus a další pekelníci včera přivítali mnoho hodných                 a zlobivých dětí v Řepickém podsvětí. Na vše dohlížel nejvyšší pán pekel Lucifer. Akce byla   po novu udělána v Panském dvoře a byla velice zdařilá. Všem velké díky za přípravu                   a za účast.

Tradiční vánoční akce i u nás v Řepici - Česko zpívá koledy

Vánoční koncert

     Včera 2. 12. 2018 proběhlo tradiční zahájení adventního času. Na našem malém trhu v Řepici byly    k zakoupení velice krásné výrobky. Poté následovalo úžasné divadelní vystoupení, které nás zavedlo k zamyšlení o pojetí tradičních hodnot s realitou.

Mikulášská nadílka

Tradiční zahájení adventu. 

Divadelní představení - Kouzlo Tiché noci.

Retro disco ples

Návštěva nákupního centra v Praze.