Výlet na Hoher Nock (1963 m.n.m.) - Kalkalpen

 Ahojky příznivci VHT, připravil jsem pro vás překrásný výlet do srdce Vápencových Alp (Kalkalpen). Odjezd 4. 30 hod. od řepické hospody 20.9.2015-neděle. Příjezd kolem 10 večer. Cena 400 Kč na osobu. Přihlášky do konce srpna-min. počet účastníků je 19. tel. : 603760914.

  „Dlouhá, ale rozmanitá horská trasa vede od Rettenbachu v Roßleithenu vzhůru k nejvyššímu vrcholku pohoří Sengsengebirge, který se nazývá Hoher Nock.
Cesta, která snad ani nemůže začínat krásněji... Překročíte potok Rettenbach a ocitnete se na stezce, která vede po celou dobu stoupáním přes hustý les. Za půl hodiny se lesní chrámoví začíná prosvětlovat a objevují se první výhledy na údolí Budergraben, které k radosti příznivců lyžařských túr zůstává pokryto sněhem až dlouho do jara. Tam, kde údolí končí, se obrátíte doprava, přejdete široký pás štěrku (ve výšce asi 1.600 m n.m.)
Klečovými uličkami vystupujete dále vzhůru, pořád podle turistického značení č. 463, až se dostanete na rovnou plošinu. Poslední úsek stezky vede kolem kolmých srázů s výhledy do údolí na oblast Feichtau a strmým výstupem k vrcholu.     
Nahoře Vás očekává nádherná zelenající se náhorní plošina, která zve k příjemné zastávce a delšímu odpočinku. Někteří turisté si tu po výstupu dopřávají „rekreační dvaciáš“. Pohledy na okolní krajinu Vás také rozhodně nezklamou, neboť se nacházíte přímo v centru Národního parku Kalkalpen (Vápencové Alpy). „                                                 

   Pavel Samec

 

 

Řepice

Řepice 1
386 01 Strakonice
383 326 545
724 181 029
ou@repice.cz
Vytvořeno službou Webnode