Hřiště u mateřské školky

V roce 2013 jsme slavnostně otevřeli naši mateřskou školku. I když jí malé děti navštěvují již druhý školní rok, nedá se stále považovat za dokončenou. Největší bolístkou je momentálně absence dětského hřiště, které je dokonce vyžadováno normami (min 4 čtvereční metry na jedno dítě). Dokončení tohoto hřiště bylo přislíbeno vedením obce při kolaudaci objektu, která probíhala těsně před slavnostním otevřením. Letošní kontrola z hygieny na to, že hřiště stále není připraveno, reagovala celkem nespokojeně a pohrozila i možným zavřením školky, pokud obec nevytvoří alespoň základní zázemí.

Budování hřiště jsme měli tak jak tak v plánu a již jsme získali dotaci na jeho oplocení, což je základní předpoklad k jeho vytvoření. Zřízení tohoto oplocení musí předcházet trochu "úředničiny" v podobě jednání s pozemkovým úřadem, protože majetkem pozemku je stále stát. Nicméně to vypadá, že nám v tomto úřady vyjdou vstříc a oplocení budeme moci postavit. Dále je v plánu zhotovení vstupních branek v přední části, které by měly uzavřít stávající gabionovou zeď. Ta je tedy dle mého názoru naprosto zpackaná a je otázkou, zda by ji nebylo lepší předělat :-(. Zábradlí na schodišti od vchodu dolů na budoucí hřiště je zatím jen provizorní. Mělo by být také realizováno v jeho finální podobě v této etapě. Řekněme v první půli 2015. Tím bychom měli uzavřený celý komplex se zatravněným hřištěm.

Zároveň byl vypracován projekt na hřiště v přírodním stylu, které by mělo nejenom poskytnout zábavu malým capartům a mělo by plnit i funkci edukativní. Kromě hracích prvků, altánu, klouzačky atd., by mělo obsahovat například záhonky, na kterých by si děti mohly pěstovat zeleninu. Obrázky z tohoto projektu můžete vidět u tohoto článku. V tomto roce byla vypsána dotace právě na tento typ hřišť u mateřských škol. Bohužel nebylo možné se do výzvy přihlásit, protože pozemek pod hřištěm není náš a smlouva, kterou máme na jeho užívání, nám stavbu hřiště nedovoluje. Což by se dalo zřejmě vyřešit změnou smlouvy, ale nestihlo by se to do termínu podání žádostí. Byli jsme ovšem informováni, že by ještě tento rok měla přijít další výzva a na tu bychom již chtěli být připraveni. Každopádně je to věc, kterou budeme muset v nejbližší době řešit.

TH

 

 

Řepice

Řepice 1
386 01 Strakonice
383 326 545
724 181 029
ou@repice.cz
Vytvořeno službou Webnode