Dotace na rozšíření travní cesty

Na konci roku 2014 byla podána žádost do Regionální operačního programu (ROP) Jihozápad na dotaci v oblasti Rozvoj místních komunikací. Byl podán projekt na rozšíření místní komunikace I/4 (tzv. travní cesty nebo aleje) vedoucí od autosalonu VW směrem do Řepice. Záměr na rozšíření této komunikace není nový a tento projekt vznikl již za předchozího zastupitelstva. Jeho obsahem je rozšíření této komunikace na standardní parametry komunikace tohoto významu. Důvody zamýšleného rozšíření komunikace jsou zajištění obousměrného provozu a vylepšení stávajícího povrchu, který již začiná po stranách praskat. V projektu je také plánována cyklostezka, která by měla vést souběžně se silnicí. Silnice a cyklostezka by měly být odděleny stávající výsadbou stromů. 
 
Aktuálně byl projekt na dotaci podáván pouze v rozsahu silnice bez cyklostezky, neboť ta nemohla být z tohoto programu financována. 
Podání žádosti bylo svěřeno firmě Corporin, která již tento projekt podávala na jaře roku 2014 do 31.kola výzvy ROP NUTS II. 2.2.2015 nám bylo bohužel zasláno zamítnutí žádosti z důvodu nesplnění formálních náležitostí a byla vyřazena z dalšího procesu schvalování. Odsouvá to tedy tento projekt na neurčito. Budeme muset opět vyčkávat na vypsání vhodného dotačního titulu, protože bez této finanční podpory je pro obec nemyslitelné, aby takový projekt realizovala pouze z vlastního rozpočtu.
Chtěl bych Vás, občany Řepice, také v této souvisloti požádat, abyste se prostřednictvím ankety pod tímto článkem vyjádřili ke smysluplnosti tohoto projektu do budoucna.
 
TH

Anketa

Jaký je Váš názor na rozšíření aleje?

Nevím 1 2%
Jsem proti 21 43%

Celkový počet hlasů: 49

Diskusní téma: Dotace na rozšíření travní cesty

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

 

 

Řepice

Řepice 1
386 01 Strakonice
383 326 545
724 181 029
ou@repice.cz
Vytvořeno službou Webnode